Cisco Digital Forum
Sieci definiowane programowo – bezpieczniej i prościej


W tej odsłonie Cisco Digital Forum skupimy się na największej innowacji w obszarze sieci tego roku czyli na sieciach definiowanych programowo (Software Defined Networking). Biznes cyfrowy zmienia się z prędkością oprogramowania i wymaga dostarczania usług sieciowych szybciej i bezpiecznej. Sieci oraz sposób administracji i monitorowania nimi muszą dostosować się do szybkości tych zmian w obszarze LAN/WLAN, WAN oraz DC.

Jednocześnie obserwujemy lawinowy wzrost ilości podłączanych urządzeń sieciowych w obszarze sieci dostępowej i WAN oraz zwiększającą się ilość przetwarzanych danych w ośrodkach DC. Rośnie złożoność sieci, a jednocześnie wciąż ponad 80% operacji w sieciach dokonuje się ręcznie. Powoduje to wzrost kosztów utrzymania sieci, które wielokrotnie przewyższają koszty jej zakupu. W końcu kolejnym wyzwaniem staje się bezpieczeństwo, w szczególności bezpieczna i prosta w implementacji segmentacja sieci. Odpowiedzią na te wszystkie wyzwania są sieci definiowane programowo.

Podczas naszego spotkania skupimy się na trzech podstawowych cechach definiujących nowoczesną sieć definiowaną programowo a mianowicie:

• automatyzacja sieci
• segmentacja oraz
• analityka i monitoring

W szeregu sesji zademonstrujemy jak przygotować środowisko bezpiecznej i jednocześnie zarządzanej sieci definiowanej programowo. Pokażemy jak zaplanować sieć SDN pokrywającą swoim obszarem LAN, WAN oraz Data Center, aby uniknąć ‘wysp’ wymagających oddzielnych nakładów na utrzymanie.

Polityki bezpieczeństwa zakładają segmentacje i oddzielne przywileje tylko w teorii, bo w praktyce często brakuje narzędzi do ich definiowania i wymuszania. Postaramy się pokazać Państwu jak podejść do zagadnienia kompleksowo. Pokażemy jakie możliwości dają sieci definiowane programowo, jak nim zarządzać, co można zautomatyzować, aby w dalszym ciągu w sposób bezpieczny świadczyć krytyczne usługi.

W szeregu demo pokażemy narzędzia analityczne do monitoringu działania sieci definiowanej programowo, w szczególności skupimy się na analizie działania aplikacji w każdym z obszarów sieci oraz w jak sposób takie narzędzia mogą obniżyć koszty utrzymania sieci jednocześnie upraszczając i przyśpieszając diagnostykę sieci.

Konferencja kierowana jest zarówno do Partnerów, jak i Klientów Cisco. Zapraszamy osoby odpowiedzialne za zakupy oraz utrzymanie infrastruktury w firmach oraz specjalistów zajmujących się WAN, LAN, centrum danych i bezpieczeństwem.

26-09-2018

Novotel Warszawa Centrum, (były Hotel Forum)

ul. Marszałkowska 94/98

00-510 Warszawa


Agenda


9:30 - 10:00
Rejestracja
10.00 - 10.10
Otwarcie Forum (Grzegorz Dobrowolski, Łukasz Bromirski)
10.10 - 10.40
Sieci definiowane programowo – bezpieczniej i prościej (Łukasz Bromirski)
10.40 - 11.10
Cisco SD-Access – sieci definiowane programowo dla środowiska sieci kampusowej (Maciej Flak, Marcin Strzyżewski)
11:10 – 11:30
Pierwsze w Polsce wdrożenie Cisco SDA - case study, sesja wspólna z Atende (Maciej Flak)
11:30 – 11:45
Przerwa
11:45 – 12:15
SD WAN - segmentacja sieci WAN (Krzysztof Konkowski)
12:15 – 12:45
Cisco ACI – sieć definiowana programowo dla środowiska Data Center (Grzegorz Gondek)
12:45 – 13:30
Lunch
13:30 – 13:45
Demo #1: Monitorowanie i analityka sieci SD-Access czyli Cisco DNA Assurance (Mateusz Grajewski)
13:45 – 14:00
Demo #2 Monitorowanie i analityka SD-WAN (Krzysztof Konkowski)
14:00 – 14:15
Demo #3 Monitorowanie i analityka w DC – Tetration/NAE (Grzegorz Gondek)
14:15 – 14:55
Cisco IOT – sieć programowa dla środowiska przemysłowego (Artur Czerwiński)
14:45 – 15:00
Zamknięcie Forum (Grzegorz Dobrowolski/Łukasz Bromirski)
15:00 – 15:30
Networking
Rejestracja na konferencję Cisco Digital Forum została zakończona.

Polityka Prywatności Cisco: Jesteś zaproszony do wzięcia udziału w wydarzeniu sponsorowanym przez Cisco. Podając swoje dane kontaktowe, wyrażasz zgodę, aby przedstawiciel skontaktował się z Tobą w związku z tym wydarzeniem. Wszystkie dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z Oświadczeniem Cisco o Ochronie Danych Osobowych Cisco Privacy Statement.